Dziś SKO wyłoniło "Mistrzów oszczędzania 2022/2023" oraz "Chłopak I dziewczyna z kasą"

Zachęcamy do dalszego oszczędzania

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

We wtorek 7.02 w naszej szkole zorganizowano DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU . Z okazji tego dnia odbyły się zajęcia przygotowane przez nauczycieli informatyki. Uczniowie obejrzeli filmy opowiadające o zagrożeniach w sieci. Starsi dyskutowali o hejcie w internecie, cyberprzemocy. Wszyscy wzięli udział w konkursie wiedzowym. Najlepsi otrzymali słodkie upominki i drobne gadżety .

• Lekcja z p.Policjantem

W związku z Ustawą z dnia 9 czerwca 2022 r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich naszą szkołę odwiedził aspirant Dariusz Trepka, który w rzeczowy sposoby przedstawił uczniom klas VII-VIII konsekwencje zachowań niezgodnych z prawem.

Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta,

życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, to 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich Babć i Dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

• Gratulujemy :-)

Brawo dla Alicji Kosmali uczennicy klasy II . Wyśpiewała dla nas miejsce.

Więcej informacji tutaj:

• Spotkanie z Policjantem :)

W dn. 09.01.2023r. odwiedził nas aspirant Dariusz Trepka, który przypomniał uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas zabaw na świeżym powietrzu. Poruszył także tematy związane z zachowaniem w sieci. Serdecznie dziękujemy.

• Jasełka 2022

Jak co roku spędziliśmy w świątecznej atmosferze urocze chwile oglądając przedstawienie przygotowane pod kierunkiem pań: I. Adamek, A. Aksman i B. Bilszty. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście byli zachwyceni zaprezentowanym przez najmłodszych spektaklem, który podkreślała doskonale dobrana muzyka i wspaniała dekoracja. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności aktorskich i tanecznych naszych wychowanków.

6 grudnia w naszej szkole pojawił się długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj :)

Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach dzieciaków obdarowując wszystkich wspaniałymi prezentami. Mikołaj obiecał, że powróci do nas za rok. Na zakończenie miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem :)

• Kasztany :)

Samorząd Uczniowski ze szkolną LOP podsumowali tegoroczne kasztanobranie. Udało się zebrać 900 kg kasztanów. Najlepsze w zbiórce były klasy:

I miejsce - IV

II miejsce - OP

III miejsce - V

Organizatorzy wręczyli nagrody dla klas i najlepszych indywidualnych uczestników konkursu. Gratulujemy! :)

• Żywa lekcja historii

Dziś odwiedziła naszych uczniów Grupa Artystyczna - Rekonstrukto i zabrała nas na pokaz historyczny

"Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka". Przedstawili nam obyczaje i kulturę epoki, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pojedynki, gry i zabawy plebejskie. Nasi uczniowie uwielbiają takie lekcje historii

• Tydzień Zdrowego Odżywiania

W dniach 21-25 listopada zorganizowany był Tydzień Zdrowego Odżywiania, którego celem było promowanie zdrowych nawyków żywieniowych. Uczniowie wykonali plakaty, które były dekoracją korytarza szkolnego. W czasie zajęć praktycznych przygotowywali kolorowe kanapki, desery owocowe i warzywne sałatki.

• Gratulujemy :)

Dnia 28.11.2022r odbyły się gminne zawody w piłce siatkowej. Nasza reprezentacja spisała się rewelacyjnie, chłopcy zajęli 2 miejsce. Gratulujemy!

• BohaterON w Twojej Szkole

#BohaterON

W listopadzie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w projekcie BohaterOn w Twojej Szkole, który jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię!. Celem akcji jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

• Andrzejki

Andrzejki to jedna z najbardziej tajemniczych nocy w roku, kiedy to staramy się uchylić rąbka tajemnicy dotyczącej naszej przyszłości. Obecnie nie przykładamy już tak dużej wagi do andrzejkowych wróżb, traktując wypadające pod koniec listopada Andrzejki jako okazję do zabawy. Zabawie andrzejkowej w naszej szkole również towarzyszyły wróżby i tańce. Rada Rodziców zadbała o smaczny poczęstunek zaś Samorząd Uczniowski odpowiadał za oprawę muzyczną.