• Światowy Dzień Zdrowia 2023

Światowy Dzień Zdrowia każdego roku zwraca uwagę na konkretny temat zdrowotny, który dotyczy ludzi na całym świecie. Tegoroczne hasło brzmi „Health for all” („Zdrowie dla wszystkich”). Data 7 kwietnia upamiętnia rocznicę powstania WHO w 1948 roku. W 2023 roku Światowa Organizacja Zdrowia obchodzi zatem 75 rocznicę swojego istnienia.

• „Z górki na pazurki - moje ferie”

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku była organizatorem XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pt. „Z górki na pazurki - moje ferie”. W tym roku na konkurs napłynęło 542 prace z całej Polski. Rozstrzygniecie konkursu odbyło się w środę, 29 marca.

W kategorii od 12 do 13 lat wyróżnienie otrzymała nasza uczennica Maja Dziadek. Serdecznie gratulujemy!

• Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W dniu 28.03.2023r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W organizacji pomogli nam strażacy: komendant OSP Gminy Radomsko p. Tomasz Wieczorek oraz przedstawiciel PSP w Radomsku kpt. Marcin Gałwiaczek. Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się Antoni Hofman z kl. IV z PSP w Strzałkowie (grupa młodsza) oraz Karina Paplicka z kl. VIII z PSP w Płoszowie (grupa starsza). Nagrody ufundowane przez Gminę Radomsko wręczył zwycięzcom wójt p. Roman Radczyc.

• Warsztaty

27 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach plastycznych. Dzieci wykonały imienne breloczki- zajączki , oddział przedszkolny z chwościkami , a klasy I- III z makramowymi listkami. Wszyscy uczniowie dobrze się bawili.

• Cyrk Heca

Cyrk Heca zawitał do nas ze swoim popisowym występem. Sztuczki cyrkowe zrobiły duże wrażenie na naszych uczniach i sprawiły im wiele radości. :-)

• I Dzień Wiosny

Dzisiaj obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie wszystkich klas mieli za zadanie przyjść do szkoły z ciekawymi zamiennikami plecaków i przebrani w kolorowe, wiosenne stroje.

Każda klasa wytypowała swojego przedstawiciela do Wiosennego Pokazu Mody oraz przygotowała i zaśpiewała wybraną piosenkę o tematyce wiosennej w Music Show.

20 marca br. odbyła się konferencja z okazji "Święta Stolarzy". Sukces naszych uczniów w konkursie "I love drewno". Gratulujemy!

• Wyjazd na zajęcia warsztatowe na Politechnikę Częstochowską

20 marca uczniowie klas VI-VIII pojechali na zajęcia warsztatowe na Politechnice Częstochowskiej wydział Budownictwa. Mieli tam warsztaty na temat: "Budowania mostów" oraz "Co można wyczytać z kolorowego zdjęcia z kamery termowizyjnej?". Moc informacji, za które bardzo dziękujemy . Dla wielu z uczniów atrakcją był nasz środek lokomocji, czyli pociąg .

• Wyjazd do teatru

„Czerwony Kapturek” jest jedną z najpopularniejszych i najchętniej wystawianych baśni, zarówno na scenach teatrów dramatycznych, muzycznych jak i lalkowych. Dnia 16.03.2023r uczniowie klas I-V uczestniczyli w spektaklu o takim tytule w Teatrze w Częstochowie. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz integracja zespołów klasowych.

• A w Oddziale Przedszkolnym....

Uczniowie samodzielnie posadzili kwiaty cebulowe oraz ziarenka fasoli. Poszerzyły w ten sposób swoją wiedzę na temat sadzenia i dbania o rośliny oraz założyły hodowlę w kąciku przyrodniczym

Już nie możemy się doczekać kiedy będą widoczne efekty naszej pracy :-)

• CapCut

Podczas zajęć z informatyki, klasa 8 pracowała nad swoim studiem filmowym. Wykorzystano swoje pomysły do stworzenia sceny oraz swoje telefony komórkowe. Efektem pracy są filmy poklatkowe, zmontowane własnoręcznie w aplikacji CapCut.

• Pomagamy

Uczniowie naszej szkoły jak co roku wzięli udział w akcji szkolnego wolontariatu, polegającej na zbiórce karmy dla zwierząt ze schroniska w Radomsku. Akcja spotkała się z wielką aprobatą społeczności uczniowskiej. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

• Mistrzyni Szymborska

Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoszowie przystąpiła do projektu "Mistrzyni Szymborska". W ramach jego realizacji przeprowadzone zostały akcje biblioteczne, na których uczniowie poznali nie tylko życie i twórczość poetki, ale także wiele ciekawostek z nią związanych. Na korytarzu szkolnym i w bibliotece pojawiły się gazetki tematyczne. Najmłodsi pomalowali portrety poetki wykorzystując nie tylko kredki czy farby, ale także... kawę . W przyszłym tygodniu do działania przystępują uczniowie klas starszych. Pozdrawiamy!

• ,,Zimowe wiersze"

W dniu 28.02.2023r. w PSP w Strzałkowie odbył się X Gminny Konkurs Recytatorski pt. ,,Zimowe wiersze". Naszą szkołę reprezentowali Maksymilian Pisarek, który zdobył I miejsce oraz Wojciech Olczyk, który zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• "Zima wierszem malowana"

W dniu 24.02.2023r. w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się Konkurs recytatorski pt. ,,Zima wierszem malowana" organizowany przez Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Naszą szkołę reprezentowała Marysia Kosmala, która została wyróżniona. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów ;-)

• Wycieczka do Warszawy

20 lutego 2023r. uczniowie naszej szkoły wraz z Panią dyrektor, nauczycielami, rodzicami, Wójtem Gminy Radomsko R. Radczycem, Radnymi S. Koćwinem oraz M. Dziadkiem uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Była to prawdziwa lekcja historii, wychowania patriotycznego i obywatelskiego. Wyjazd odbył się na zaproszenie Pana Posła na Sejm RP Dariusza Klimczaka.