• Dzień Misia :)

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia uczniowie z oddziału przedszkolnego wykonali piękne i kolorowe prace pt. "Mój przyjaciel miś".

• Dzień Praw Dziecka

W związku z przypadającym na 20 listopada Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka, uczniowie naszej szkoły obejrzeli prezentacje dotyczące ich praw.Uczniowie klas IV-VIII wspólnie z p. Dorotą Wawrzyńczyk i przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego zapoznali się z Prawami Dziecka, a następnie sprawdzili swoją wiedzę w quizach.

• Z kulturą mi do twarzy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Płoszowie w roku szkolnym 2022/2023 realizuje innowację pedagogiczną Z kultura mi do twarzy. Celem innowacji jest wprowadzenie uczniów w świat wartości , w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia.

• Lekcja o bohaterze

W dniu 20.10.2022r. nasi uczniowie uczestniczyli w interesującej prelekcji z Panem Stanisławem Rudkiem. Zapoczątkowała ona cykl spotkań będących częścią projektu, mającego na celu upamiętnienie jego stryja porucznika nawigatora Jana Rudka poprzez umieszczenie tablicy pamiątkowej na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie. Wydarzenie zostało zaplanowane na 8 maja 2023r. Poprzez kolejne działania będziemy pogłębiać wiedzę o lotniku i jego czynach oraz szerzyć ją wśród lokalnej społeczności.

• Warsztaty

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach plastycznych. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach. Klasy IV i V pracowali nad pojęciem gamy barw, skupiając się na barwach jesieni. Klasy VI i VII zagłębiali się w pojęcie proporcji, pracując nad portretami swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy świetnie się bawili.

• Dzień Owoców i Warzyw

21 października obchodzimy Światowy Dzień Owoców i Warzyw

W tym dniu uczniowie z oddziału przedszkolnego rozmawiali na temat zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia oraz wykonali pyszną sałatkę owocową

Wszyscy świetnie się bawili

#GreenScreen

Dziś podczas zajęć świetlicowych robiliśmy zdjęcia z wykorzystaniem zielonego tła .

Green screen, czyli zielone tło to – najprościej rzecz ujmując – jeden ze sposobów obróbki materiałów wizualnych często wykorzystywany w kinematografii przy realizacji różnego rodzaju filmów. Chętnie sięga po niego również branża muzyczna podczas kręcenia teledysków czy rozmaitych transmisji. Ciekawe co uda nam się stworzyć następnym razem

• Wyjazd na Hula Kula

W dniu 19 października odbyła się wycieczka do Hula-Kula w Rędzinach. Uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I - III bardzo miło spędzili czas bawiąc się oraz tańcząc. Po doskonałej zabawie zjedli smaczny posiłek. Czas szybko płynął i musieliśmy wracać do szkoły. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni

• Brawo ! ;-)

18 października 2022r. odbyły się gminne zawody w piłkę nożną grupy młodszej dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie wywalczyli III miejsce.

• Gratulujemy ! :-)

Dnia 10.10 uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach w tenisa stołowego, które odbyły się w PSP w Kietlinie. Chłopcy zarówno w kategorii Igrzyska Dzieci jak i w kategorii Igrzyska Młodzieży zajęli 2 miejsce. Dziewczyny w kategorii Igrzyska Dzieci zajęły 3 miejsce, a w kategorii Igrzyska Młodzieży zajęły 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy wysokich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Macieja Rataja w Płoszowie odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie pierwszoklasistów. W wydarzeniu wzięli udział Poseł na Sejm RP Pan Dariusz Klimczak, Wójt Gminy Radomsko Pan Roman Radczyc, ks. Dziekan Antoni Arkit, Radni Stefan Koćwin i Mirosław Dziadek, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej Zbigniew Pukacz, Prezes Stowarzyszenia "Aktywni dla Płoszowa" Ewa Kornacka, Sołtys Płoszowa Kazimierz Dziegieć, Sołtys Okrajszowa Maria Studniarek, Rada Rodziców, nauczyciele, pracownicy obsługi, uczniowie oraz rodzice. Maluchy, które miały dzisiaj swój wielki, ważny dzień, z uśmiechniętymi buziami zaprezentowały zebranym część artystyczną. Po ślubowaniu Pan Wójt oraz Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej wręczyli dzieciom prezenty.

• Pomóż nam zbierać Talenciaki! 🥰

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne Talentów"

Robiąc zakupy w sieciach sklepów Lidl Polska możecie odebrać specjalny kupon "Talenciak" za każde wydane 50zł (w tym 1 warzywo lub owoc) i pomóc nam uzyskać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

Zebrane Talenciaki należy przekazać szkole w formie fizycznej do rozstawionych na korytarzu skrzynek bądź też elektronicznie skanując kod QR smartfonem.

• Piknik rodzinny 🍰🍭☕🧃🥤🍽️

W sobotę 4 czerwca w naszej szkole odbył się Piknik rodzinny Wydarzenie to było połączeniem świętowania Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca. Pogoda dopisała Nie zawiedli też uczniowie, ich rodzice, mieszkańcy Płoszowa, przyjaciele i znajomi. Piknik został oficjalnie rozpoczęty przez Panią Dyrektor Beatę Przygodę-Pukacz, która powitała serdecznie licznie przybyłych gości. Wśród nich obecni byli Wójt Gminy Radomsko Pan Roman Radczyc, przewodniczący Rady Gminy Pan Wojciech Łuszczyński, Pan radny Stefan Koćwin. Uczestnicy imprezy obejrzeli najpierw występy uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Płoszowie. Na wstępie zaprezentowali się nasi najmłodsi, którzy pełni energii i radości odśpiewali piosenki skierowane do rodziców Usłyszeliśmy też pięknie wyrecytowane wiersze i występy solowe naszych uczennic Niezwykłe widowisko zapewniła uczestnikom pikniku grupa taneczna "4+3", która oczarowa