• Podsumowanie roku sportowego 2022/2023 w Gminie Radomsko

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań osiągnięć młodzieży we wszystkich aspektach z życia szkoły. Jednym z istotniejszych elementów jest rywalizacja sportowa. W piątek 16 czerwca w naszej szkole odbyło się podsumowanie roku sportowego 2022/2023. W wydarzeniu uczestniczył wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

• Laboratoria przyszłości

Na lekcji fizyki uczniowie z klasy 8 poznawali zasady lutowania. Wykorzystali do tego sprzęt, który został zakupiony w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

• Wolontariat

Uczennice Szkolnego Koła Wolontariatu wykonały piękne wianki na zakończenie oktawy Bożego Ciała, które przekażą mieszkańcom Płoszowa uczestniczącym w zakończeniu oktawy Bożego Ciała.

• Dzień Rodziny

W dniu 7 czerwca w Oddziale Przedszkolnym odbył się Dzień Rodziny

Uczniowie przedstawili piękny program artystyczny. Były wzruszające wiersze, a także pokazy taneczne. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zgromadzeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na koniec obdarowano rodziców upominkami i zaproszono na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w serdecznej i miłej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym rodzicom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

7 czerwca br. swoją działalność podsumowało SKO.

a) rywalizacja indywidualna

"Chłopak i dziewczyna z kasą"

gr. młodsza:

1. ALA KOSMALA kl. II

2. IGOR MISTERKIEWICZ kl. 0

3. MAKS AKSMAN kl. III

4. NELA AKSMAN kl. 0

gr. starsza:

1. JAKUB MISTERKIEWICZ kl. VII

2. WIKTORIA JABŁOŃSKA kl.V

3. LENA TOMICKA kl. IV

• Dzień Dziecka

W czwartek, 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbyły się w naszej szkole zabawy sportowo-rekreacyjne na świeżym powietrzu. Uczniowie w grupach rywalizowali w 4 kategoriach: sportowej, wiedzy ogólnej, manualnej i plastycznej.

Drużyną, która zdobyła łącznie największą liczbę punktów została nagrodzona dyplomami i upomikami ufundowanymi przez SU. Szkolne Koło Wolontariatu ufundowało lody a ks. Proboszcz kolorowe lizaczki. Serdecznie dziękujemy

• "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

Dziś uczniowie klasy I rozwiązywali Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie w ramach programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Uczniowie utrwalili sobie jak być bezpieczym w domu, w szkole, w Internecie, na drodze.

• Wycieczka

W dniu 30 maja uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Fun Park Malutkie. Na początku poszli na spacer z przewodnikiem. Pani Kamila opowiedziała różne ciekawostki na temat koni oraz innych zwierząt znajdujących się na terenie ośrodka. Następną atrakcją był Fun Park, w którym dzieci się świetnie bawiły. Ostatnim punktem naszej wycieczki byływarsztaty z wypieku pizzy. Uczniowie sami skomponowali swój posiłek. Po czym wszyscy ze smakiem zjedli. Radośni i szczęśliwi wrócili do szkoły.

• Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie

Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w programie profilaktyki uniwersalnej " Program Domowych Detektywów Jaś i Małgosia na tropie". Przez ostatnie tygodnie śledzili losy głównych bohaterów komiksu i wspólnie z rodzicami rozwiązywali zadania. Podczas szkolnych zajęć omawiali najważniejsze aspekty i grupowo wykonywali ćwiczenia. Program umocnił ich wiarę we własne możliwości,zacieśnił więzy koleżeńskie i na pewno zwiększył umiejętności bycia asertywnym.

• "Łyk matematyki"

29 maja w naszej szkole odbył się coroczny konkurs matematyczny "Łyk matematyki", który jest organizowany od 2005r. Konkurs przygotowany jest przez nauczycieli matematyki PSP w Płoszowie. Do konkursu przystąpiło 13 uczniów z 6 szkół. Laureatami zostali:

I MIEJSCE- Łukasz Owczarek PSP w Szczepocicach

• Egzamin klasy VIII

Nasi uczniowie przystąpili do Egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i z języka angielskiego. Trzymamy za was kciuki! Powodzenia !

• Zawody sportowe w naszej szkole

19 maja przypadł nam zaszczyt bycia gospodarzem Gminnych Zawodów w Trójboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców. Na naszym boisku gościliśmy zawodników szkół ze Strzałkowa, Szczepocic oraz Kietlina.

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom ze wszystkich szkół i dziękujemy za wspólną rywalizację!

• Uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej por. nawigatora Jana Rudka

Prawdziwym zaszczytem i wyróżnieniem dla naszej szkoły była możliwość współorganizowania wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Łodzi oraz Gminą Radomsko tak ważnego wydarzenia, jakim była uroczystość odsłonięcia na budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. M. Rataja w Płoszowie tablicy upamiętniającej porucznika nawigatora Jana Rudka, który zginął śmiercią lotnika u wybrzeży Holandii podczas II wojny światowej.

• Dzień Ziemi.

Nasi uczniowie na zajęciach zastanawiali się, jak mogą pomóc naszej planecie . Propozycji było bardzo dużo, jedną z nich udało nam się nawet zrealizować. Krótki spacer klasy 4 z pożytecznym akcentem, a tak na marginesie śmieci wyrzuca się do kosza.

#SprzatamydlaPolski

• Konkurs Poezji Obcojęzycznej - "Jak cudownie to brzmi".

13 kwietnia troje uczniów z klasy VIII z naszej szkoły wzięło udział w I edycji międzyszkolnego powiatowego konkursu recytatorskiego "Poezja obcojęzyczna- jak cudownie to brzmi" organizowanego przez Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska oraz Kino za Rogiem. Wspaniale poradzili sobie z recytacją wierszy w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

• Szkolne Koło Wolontariatu

Uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu we współpracy z świetlicą szkolną wykonali karty świąteczne oraz przyozdobili palemki dla osób samotnych z naszej wsi. Upominki wraz z życzeniami zostały dostarczone przed świętem Wielkiej Nocy.