• Dzień Babci i Dziadka

31 stycznia br. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Gościliśmy liczne grono dziadków naszych przedszkolaków, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Uczniowie przygotowali piękny występ artystyczny, a następnie wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. Był to dzień pełen radości, wzruszeń i uśmiechów .

• Zabawa Choinkowa

26 stycznia br. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa, której motywem przewodnim był Dziki Zachód. Wszyscy świetnie się bawiliśmy :)

• Jasełka

W minioną niedzielę nasi uczniowie już po raz kolejny zaprezentowali Jasełka. Tym razem szerszej publiczności, która zgromadziła się w Kościele Parafii Świętego Lamberta w Radomsku. Był to dla nas prawdziwy zaszczyt. Dziękujemy ks. Proboszczowi Antoniemu Arkitowi za zaproszenie, dyrektorowi MDK w Radomsku Panu Krzysztofowi Zygmie za udostępnienie nam nagłośnienia.

• Zawody sportowe

11.01.2024r. Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie była organizatorem gminnych zawodów w piłkę siatkową. Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców w składzie: Dariusz Ciupiński, Dawid Kaczmarczyk, Jakub Lubasiński, Oskar Stanios, Aleksander Olczyk, Mateusz Tomicki oraz Michał Woźniak. Uczniowie zajęli II miejsce. Serdecznie gratulujemy wygranej!

• Jasełka w naszym Kościele

6 stycznia 2023r. w Święto Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali po raz kolejny Jasełka, przygotowane pod kierunkiem pań Bożeny Bilszty i Iwony Adamek. Tym razem przedstawienie zostało wystawione dla lokalnej społeczności w kościele parafialnym pw. św. Antoniego z Padwy w Płoszowie. Dla naszych uczniów był to prawdziwy zaszczyt, że mogli zaprezentować się przed tak liczną publicznością. Aby obejrzeć młodych artystów przybyli mieszkańcy Płoszowa, Okrajszowa i wielu gości. Występ zachwycił widzów, którzy nagrodzili młodzież gromkimi brawami. Dziękujemy Ks. Proboszczowi Antoniemu Arkitowi i Wszystkim przybyłym za obecność i wsparcie naszej szkoły!

• Jasełka

Święta Bożego Narodzenia zawierają w sobie wszystko to, co kochamy najbardziej – bliskość przyjaciół, radosny nastrój, dreszczyk emocji przy zaglądaniu pod choinkę w poszukiwaniu prezentów. Święta te to czas, kiedy dzielimy się nie tylko opłatkiem, ale przede wszystkim radością i tym, co najlepsze w człowieku.

• "Więcej wiem, wiec zdrowo i kolorowo jem "

W ramach projektu profilaktyczno - wychowawczego prowadzonego w naszej szkole rozstrzygnęliśmy dwa konkursy: dla klas 0-3 "Więcej wiem, wiec zdrowo i kolorowo jem ".

1 miejsce - Alicja Kosmala kl.3

2 miejsce - Amelia Pawlus kl.2

3 miejsce - Marcelina Stawska kl.3

wyróżnienie - Nikola Dryja OP

• Wolę powietrze świeże, niż świat w komputerze

14 grudnia br. nasi uczniowie wzięli udział w podsumowaniu profilaktycznego konkursu fotograficznego pt.” Wolę powietrze świeże, niż świat w komputerze”, którego organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie. Jury wyróżniło najlepsze prace. Nasza uczennica Oliwia Ostojska z klasy V została podwójnie nagrodzona, zajęła I miejsce oraz wyróżnienie. Jakub Misterkiewicz z klasy VIII zajął również I miejsce. Laureaci otrzymali nagrody oraz mieli przyjemność obejrzeć spektakl. Serdecznie gratulujemy!

• Szkolne Koło Wolontariatu

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu we współpracy z dziećmi i opiekunem świetlicy szkolnej p.Dorotą Gzik wykonały stroiki świąteczne, które zostały sprzedane. Zebrane pieniądze przekazaliśmy na zakup potrzebnych artykułów dla rodziny wytypowanej do Szlachetnej Paczki, którą wspiera nasza szkoła.

6 grudnia br. SKO uroczyście powitało swoich nowych członków- uczniów kl. 0 i kl. II. Każde dziecko otrzymało nową książeczkę, a drobne upominki wręczyła pani dyrektor Beata Przygoda- Pukacz.

Wszystkich uczniów zachęcamy do oszczędzania w naszej szkolnej kasie oszczędności - SKO.

• Dzień z książką Grzegorza Kasdepke

W dniu 5.12.2023r. odbyła się lekcja biblioteczną pod hasłem " Dzień z książką Grzegorza Kasdepke". Nauczyciel zapoznał uczniów z twórczością pisarza oraz zchęcił do wypożyczania jego książek dostępnych w naszej bibliotece.